Dorośli

Zajęcia szkoleniowe dla studentów i nauczycieli

Proponuję Państwu formę zajęć muzycznych pod tytułem „Muzyka w przedszkolu i szkole”. Są to zajęcia umuzykalniające, oparte na ideach i doświadczeniach najlepszych pedagogów europejskich, którzy w latach 30. postawili sobie za cel wprowadzenie systemu powszechnego wychowania muzycznego. Powszechnego to znaczy takiego, które dotrze do każdego, niezależnie od wieku czy też przygotowania muzycznego.

Punktem wyjścia do opracowania w latach powojennych idei Carla Orffa były audycje w Radiu Bawarskim, zatytułowane „Orff-Schulwerk. Musik für Kinder”, które stały się inspiracją dla setek nauczycieli najpierw w Bawarii potem w całych Niemczech, aby w końcu ogarnąć cały świat. Powołanie w latach 60. Instytutu Carla Orffa w Salzburgu pozwoliło na rozwijanie tego system przez następne pokolenia. Teza porównująca rozwój osobniczy (noworodek, niemowlę, okres przedszkolny, wczesnoszkolny, szkolny, dojrzewania itd.) do rozwoju cywilizacji i kultury jest bazą tego systemu, który w sposób naturalny, spontaniczny i twórczy uczy, bawi oraz pozwala rozumieć, a nie tylko odtwarzać zagadnienia związane z jak najszerzej pojętym światem muzyki.

Podstawowym hasłem, którym kieruję się w mojej pracy jest:

MINIMUM WYSIŁKU – MAKSIMUM SATYSFAKCJI.

 

Zajęcia szkoleniowe, które prowadzę dla studentów i nauczycieli, są poparte wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Zawierają one wszystkie istotne elementy wychowania muzycznego. Prezentowane i tworzone są one w sposób oryginalny i twórczy. Wszystkie pomysły oferowane państwu (cykl 1 i 2) są oryginalnymi propozycjami niżej podpisanego.

Jacek Tarczyński

Oferta dla organizatorów kursów z moim udziałem dla studentów i nauczycieli.

cykl 1 – Akt. Formy wychowanie Muzycznego – Jesień, zima + B. Strauss cz. 1 – 15 godz. lekcyjnych (sob., niedz.)
cykl 2 – Akt. Formy wychowanie Muzycznego – Wiosna, lato + B. Strauss cz. 2 – 15 godz. lekcyjnych (sob., niedz.)
cykl 3 – Aktywne Słuchanie Muzyki wg Batii Strauss cz 1. i 2. – 15 godz. lekcyjnych (sob., niedz.)